אסתי גינזבורג שמנמונת?!היום בבוקר נתקלתי בכתבה שדי גרמה לי להתעצבן. הכתבה התעסקה בעיקר בנושא הרעש סביב משקלה של אסתי גינזבורג, וכללה גם ראיון עם אסתי. חשוב לציין כי הכתבה עצמה לא טוענת שאסתי גינזבורג שמנה/מלאה/איך שלא תרצו לקרוא לזה, אבל מראה שיש הרבה אנשים שכן חושבים ככה. כבר זמן מה שיש התעסקות בלתי פוסקת ב"משקל העודף" של אסתי. דעתי האישית היא שזה מאוד עצוב שבחורה יפה ורזה (כן, רזה!) כמו אסתי גינזבורג צריכה להתמודד עם עיתונאים, צלמים וטוקבקיסטים שמכנים אותה "שמנמנה", "עגלגלה",  ואפילו "שמנה"! עצוב לראות שאחד הגברים ששאלו אותו בכתבה מה דעתו עליה, מכנה אותה שמנה. שיסתכל על עצמו ועל איך שהוא נראה לפני שמעביר ביקורת על בחורה כמו אסתי. וכנ"ל גם לגבי כל שאר האנשים שמעיזים להעביר ביקורת על בחורות כמוה, בלי לחשוב על ההשלכות של המילים שלהם. תגובות כאלו והתעסקויות בלתי פוסקות במשקלה של אסתי (או כל דוגמנית אחרת שהיא לא שלד עצמות) הם חלק מהסיבות להתפתחויות של הפרעות אכילה בקרב בחורות צעירות. מה אמורה לחשוב נערה ששומעת את התקשורת מכנה את אסתי גינזבורג "שמנה"? איזה דימוי גוף היא אמורה לפתח?

לפני כמה חודשים ראיתי ראיון עם אסתי כשעשתה צילומים לאיזו חברת הלבשה תחתונה, והיא אמרה שם שהייתה צריכה להוריד 8 ק"ג בשביל הקמפיין הזה. באותו ראיון היא הייתה די אדישה להתעסקות התקשורת במשקלה ולא נראה שזה הטריד אותה במיוחד (או לפחות היא לא הראתה שזה מטריד אותה). בראיון הזה היא כבר אומרת שהיא בעצמה כבר לא מסתכלת על תמונות שלה בעיתונים בגלל שהיא חוששת שתהיה שם איזושהי ביקורת על הגוף שלה. היא טוענת שלכל אישה יש הפרעת אכילה ברמה זו או אחרת, וכן, גם לה יש הפרעות בהקשר למראה שלה. בסוף הכתבה שואלים את הצלם שצילם אותה בבגד ים האם הוא הולך להשתמש בפוטו שופ על התצלומים הללו, והוא ענה שכן כיוון שיש דרישות מסויימות של חברת בגדי הים, מעין "קו אדום" (של משקל, אני מניחה) שאסור לעבור אותו. אז נכון שזו לא אשמתו של  הצלם אבל באמת שזה עצוב לדעת שעולם האפנה מבוסס על פוטושופ על דוגמניות שרזות מלכתחילה. הבעיה היא שבחורות צעירות לא חושבות לעצמן שזה פוטושופ אלא תופסות כך את המציאות.

יפה מאוד לראות את עמדתה של אסתי גינזבורג בכל הנושא. יפה לראות שלמרות כל הביקורות היא אוהבת את איך שנראית ומבינה שלפעמים אין מה להילחם נגד הגוף. לא כולנו יכולות להיות מידה 34. יותר נכון, רובנו. אני חושבת שהיא דיברה ממש דברי טעם ואני מקווה שהדברים הללו יגיעו לכמה שיותר נשים ולכמה שיותר נערות. שכולן יוכלו לראות שיופי לא שווה אנורקסיה, יופי לא שווה עצמות. אסתי גינזבורג היא דוגמנית ישראלית שמצליחה בכל העולם ומצטלמת למגזינים נחשבים כמו "ספורטס אילוסטרייטד" למרות כל הדיבורים על כך שהיא לא רזה.

לכתבה המלאה ששודרה בחדשות ערוץ 2: גינזבורג: זה הגוף שלי, וכך יישאר

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


היי אני לימור שיח,
דיאטנית קלינית
ויוצרת הבלוג חמוציות.

הבלוג "חמוציות" הוקם כתוצאה מהאהבה הגדולה שלי לתזונה והאהבה הגדולה שלי לאוכל. בכתבות שלי אני תמיד מנסה להעביר את הרעיונות בשפה מקצועית מצד אחד אך פשוטה מצד שני כך שגם מי שלא מתמצא בעולם הבריאות או התזונה יוכל להבין, ליהנות וללמוד מהתוכן. הבלוג מנסה לענות על שאלות פשוטות שעולות בחיי היומיום בנושאי תזונה, לעורר עניין ומודעות בנושא וכמובן ליהנות מכך על-ידי מתכונים בריאים, פשוטים וטעימים!

הרשמו לקבלת עדכונים במייל

 רוצים עוד?

אורח חיים בריא זה בהחלט אפשרי!
עדכונים שוטפים והפתעות נוספות
בעמוד הפייסבוק!

ארכיון כתבות:

:5 כתבות נבחרות